#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

ABC Služby s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Společnost ABC Služby s.r.o. vznikla v roce 2008 v Ostravě. Od začátku se ve společnosti vystřídalo několik jednatelů – Jan Zemek, Zdeněk Grosman a od roku 2015 je jednatelem Petr Musil, který do firmy vložil základní kapitál 200 000 Kč.

Společníkem vkladem byla v roce 2015 krátce také společnost GB Advisory a.s., která sama v minulosti emitovala nesplacené dluhopisy viz podrobnosti na webu www.nesplacene-dluhopisy.cz Firma, prostřednictvím inzertního portálu Dluhopisy.cz, nabízela bondy s 8% úrokem, splatností v listopadu 2018 a o celkovém objemu 10 mil. Kč. Ve společnosti, jakožto jednatel, figuruje, pro změnu, Petr Grosmann. Shoda jmen nebo jasná spojitost s osobou Zdeňka Grosmana? Podrobnosti o společnosti GB Advisory a.s. a aktivitách jejího jednatele se dozvíte na našem webu.

Společnost ABC Služby s.r.o. rovněž emitovala dluhopisy bez zajištění prostřednictvím portálu Dluhopisy.cz.

Jednalo se o tyto dvě emise:

https://dluhopisy.cz/dluhopisy-domov-pro-seniory-oaza

https://dluhopisy.cz/dluhopisy-abc-sluzby

Obě úročené 9,1 %. Od prosince roku 2018 však emitent přestal vyplácet. Celkem je tak v sázce až 25 mil. Kč (celkový objem obou emisí dluhopisů, které jsou evidovány jako upsané).

V článku serveru idnes se uvádí: „Podobný případ je i firma ABC Služby, která měla stavět domy v Německu a rehabilitační komplex na Trutnovsku. Některé pozemky i nemovitosti firma skutečně nakoupila, loni v prosinci měla splatit dluhopisy, ale podle všeho peníze klientům neposlala.“

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

VIZITKA PODNIKATELE

Podnikatel Petr Musil má na sebe, dle živnostenského rejstříku, psány aktuálně dvě společnosti, ABC Služby s.r.o. a Sociální centrum VRÁT s.r.o.

V současné době nemají ani podnikatel, ani tyto dvě společnosti záznam v Insolvenčním rejstříku, ale doporučujeme tuto skutečnost průběžně sledovat.

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

Psalo se

Dluhopisy prolezlé prašivinou

Uvolnění regulace spustilo po sedmi letech lavinu. První dvě desítky selhání emitentů dluhopisů vezmou Čechům z kapes až 670 milionů korun.

čtěte více

Českem se šíří nekvalitní dluhopisy

Na trhu dluhopisů přibývají firmy, které si půjčily od drobných investorů peníze na další rozvoj a nyní jim je nechtějí vrátit zpět. MF DNES zdokumentovala případy hned několika firem, které nedostály svým závazkům a úplně přestaly s věřiteli komunikovat. Bude jich ale zřejmě ještě mnohem víc.

čtěte více
zpět na výpis