#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu

Bujnoch si čistí pole za Bártou

Pražský vymahač a podnikatel s ostrými lokty Petr Bujnoch si čistí pole mezi věřiteli Tomáše Bárty, někdejšího šéfa a majitele obchodní skupiny EMTC.

Ovládnutí Bártovy insolvence je klíčové pro budoucí ostřelování miliardářů Písaříkových. S nimi Bárta řadu let vedl obchodní spory až o miliardu korun. Nedávno tak například změnila majitele pohledávka skupiny Arca Capital Bohemia. Arca po Bártovi požadovala asi 77 milionů korun, Pavol Krúpa jej v minulosti financoval právě proti Písaříkovi. Většinu z této sumy nicméně soud popřel. I tak přítomnost skupiny Arca v procesu představovala pro Bujnocha zbytečnou komplikaci. A také proto se majitel společnosti Credit One dohodl se současným šéfem skupiny Arca Rastislavem Veličem o jejím prodeji. Oficiálně je novým majitelem pohledávky společnost Mníšek pod Brdy 1519, ale podle informací týdeníku Hrot je za operací právě Bujnoch.
V kuloárech už Veličovi soupeři v boji o skupinu Arca křičí, že prodej pohledávky představuje nedovolené vyvádění majetku firmy v době, kdy se fakticky nachází v insolvenci.

Zdroj: Hrot

zpět na výpis