#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

Direkto s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Pražská společnost Direkto (dříve REINTELSAT s.r.o.) založená v roce 2015 se pojí s osobou podnikatele Miroslava Jirsy, nechvalně proslulého vydáváním rizikových dluhopisů bez ratingu s podivně vysokým výnosem. Podle údajů z veřejně dostupných zdrojů ve společnosti postupně figurovala jména Michal Kábrt, Lukáš Krameš a společnost Simply Office s.r.o.. Jirsa byl jako jednatel zapsán v září 2018. Společníkem vkladem ve výši 200 000 Kč je britská firma GRAND KOIL GROUP LTD sídlící v Londýně.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

V britském obchodním rejstříku jsou společnosti Ilton Trade Ltd. a Grand Koil Europe Ltd. označeny jako „Dissolved– rozpuštěny,“ uvádí Petr Zámečník z webu Investujeme.cz

Příkladem neveřejné nabídky na základě výjimky po malý objem jsou dluhopisy Direct Profit. Jedná se již o druhou emisi společnosti Direkto s.r.o. V rámci ní chce prodat 1 000 ks dluhopisů v nominální hodnotě 25 000 Kč – tedy celkem 25 mil. Kč, což je méně než 1 mil. EUR. Nabízí za ně lákavý úrok 9,12 %. Poměrně nekulaté číslo, aby vypadalo, že je výsledkem složité kalkulace ceny peněz. V první emisi byla skromnější a stačilo jí prodat dluhopisy za 12,5 mil. Kč po 125 tis. Kč nominální hodnoty. A jak společnost získává kupující? Zpravidla masovou inzercí. Jedna z cest je rozeslání e-mailové nabídky prostřednictvím systému eRmail.cz, který uvádí, že má v České republice 1 078 841 uživatelů. „Uživatel“ v jejich podání bude pravděpodobně spíše „e-mail“ než „člověk“. Protože v tomto systému jsou příjemci e-mailů „placeni“ za přečtení reklamní nabídky (tj. kliknutí na odkaz), je pravděpodobné, že velké množství lidí bude mít registrováno více e-mailů. A není ani jisté, na kolik e-mailů byla nabídka zaslána. Je ale téměř jisté, že na více než 20 či 149,“ dodává Petr Zámečník z Investujeme.cz.

Společnost emitovala dluhopisy s 10% úrokem, v nominální hodnotě 100 000 Kč, se splatností 60 měsíců a o počtu 125 ks.

Jedna z aktuálních nabídek společnosti Direkto s.r.o. je na www.impuls2019.cz !!! Investoři POZOR!

Velmi obdobně vypadají také weby www.invest2019.cz, www.pohoda2019.cz, www.eko2019.cz a www.dluhopisy.gensys.cz! Z prvních třech přitom v průběhu první poloviny roku 2019 zmizely všechny relevantní údaje, včetně emisních podmínek. Zůstal pouze kontaktní formulář. Například u dluhopisů Invest2019 a Pohoda2019 je přímé napojení na Miroslava Jirsu více než zjevné, ač dluhopisy emituje firma s odlišným jednatelem (který ovšem v minulosti figuroval v min. jedné společnosti Miroslava Jirsy). Že by bílý kůň?

VIZITKA PODNIKATELE

Miroslav Jirsa jako spolumajitel a jeden z jednatelů stál u konkursu nepojištěné cestovní kanceláře Kvaizbo. Ta vznikla v roce 2000, o rok později již neměla na zaplacení povinného pojištění a přišla o živnostenské oprávnění a v roce 2002 skončila ve ztrátě 29 mil. Kč. Konkurs byl ukončen v roce 2006 pro nedostatek majetku.

Ani trestní rejstřík Miroslava Jirsy není zcela bez poskvrny. „Jirsa byl obviněn z několika trestných činů, mj. z podvodu. Soud mu nakonec udělil podmíněný trest dva roky na pět let a na čtyři roky zákaz činnosti v oboru,“ uvádí server KrachyCestovek.cz.

Do oboru cestovního ruchu se Miroslav Jirsa vrátil v roce 2014 se společností Ilton Travel. „Oficiálně ale za Ilton jedná jiný podnikatel, který „bydlí“ na obecním úřadě, přesto firma dostala koncesi na provozování CK a spolupracují s ní největší hráči v branži,“ popsal „specifikum“ společnosti server KrachyCestovek.cz v prosinci 2014. Cestovní kancelář se záhy v září 2014 přejmenovala na Ilton Trading. Vlastníkem byla (a stále je) „britská“ společnost Ilton Trade Ltd. Miroslava Jirsy.

Zdroj: Investujeme.cz

EMOBILITY, Ecosenior, Senior Trend, Invest2019.cz, Impuls2019.cz, Pohoda2019.cz, Eko2019.cz, RentVision.cz, Petlas CZ, Grand Koil, Direkto, HOPE-STAV, Spice Space to vše jsou projekty či společnosti, které pojí jméno podnikatele Miroslava Jirsy, člověka, na kterého bylo podáno několik trestních oznámení, a který se dokonce octl v exekuci. Jak je možné, že důvěřivým lidem stále nabízí pochybné dluhopisy?

Většina z Jirsových společností navíc nevložila do obchodního rejstříku aktuální účetní závěrku, což je protizákonné!!!

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

Psalo se

Ecosenior: Podvodné dluhopisy se nevzdávají

Úrokové sazby v bankách se stále nechtějí odlepit od nuly. Zato inflace utěšeně roste. Lidé tak hledají každou příležitost k uložení peněz. A toho využívají podvodníci vydávající bezcenné dluhopisy – tentokráte Ecosenior. Na co dát pozor?

čtěte více

Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete

Internetem se šíří nabídka firemních dluhopisů s výnosem 9 % a 10 %. Jedná se ale s největší pravděpodobností o nový podvod typu Ponziho schéma.

čtěte více

Nabídli vám dluhopisy? Nekupujte zajíce v pytli

Dluhopisy se stávají oblíbeným investičním nástrojem. Nabízí stabilní fixní výnos – a to mnohem vyšší než spořicí účty či termínované vklady. Má to ale háček. Není všechno úrok, co se třpytí.

čtěte více

Češi nakoupili problémové dluhopisy za miliardy

Vlastní bondy vydávají i problémové firmy bez historie. Umožňují jim to nízké úrokové sazby i chamtivost investorů.

čtěte více

Investovali jste do emise Impuls2019? Mějte se na pozoru!

Internet zaplavila série dalších podivných dluhopisových emisí, které lákají na dvouciferný výnos a „jistou a transparentní investici nezávislou na výkyvech trhu“. Už na první pohled je ale patrné, že transparentní tato investice rozhodně není a o její návratnosti lze vcelku oprávněně pochybovat. Jedná se totiž o bondy ze série xxx2019, které vykazují všechny znaky prašivých dluhopisů.

čtěte více
zpět na výpis