#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

Capital for you s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Společnost Capital for you s.r.o. vznikla v roce 2015 v Praze. Postupně se zde vystřídala řada jednatelů – Michal Kábrt, Martin Pollák a aktuálně Lukáš Pollák. Společníkem vkladem byla krátce také firma Simply Office s.r.o. Základní kapitál společnosti činí 200 000 Kč.

Podle poslední zveřejněné účetní závěrky za rok 2017 má společnost mínusový vlastní kapitál v hodnotě -8 265 000 Kč a závazky (cizí zdroje) ve výši 133 111 000 Kč. Výsledek hospodaření za toto účetní období byl ztrátový a činil -8 364 000 Kč.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

Společnost k září 2019 zatím nemá záznam v Insolvenčním rejstříku.

Podle veřejně dostupných informací společnost emitovala přinejmenším jednu emisi s názvem Dluhopis Capital for you 9/2018 a to prostřednictvím inzertního dluhopisového portálu Dluhopisy.cz. Výnosy z nezajištěných dluhopisů s 9% úrokem a v nominální hodnotě 50 000 Kč měly být použity na realizaci developerského projektu (12 řadových domů). Emise o celkovém objemu 22 mil. korun měla být splacena k 31. 12. 2018. Poslední platbu však emitent dosud nepotvrdil.

Na internetu lze přitom dohledat několik zarážejících faktů:

Při chvilce hledání se člověk dostane na pár jmen, která se neustále objevují ve všech firmách.
Prvním jménem, nebo spíš osobou, která se objevuje v historii každé firmy je pan Ing. Michal Kábrt, MBA
Při zjištění, kolik tento pán má na sebe registrovaných firem, resp. v kolika firmách fuguruje jeho jméno, se mi celkem zatajil dech. A přijde mi to jako veliká náhoda, aby shodou okolností figurovalo jeho jméno ve všech 4řech firmách, snažící se získat peníze, na které nemají žádný nárok.
A na adese Lidická 700/19, 602 00 Brno – Veveří sídlí dokonce 1 156 firem. Stejně jako předtím, se jedná o bytový dům se 14 byty a 4 podlažími. Zajímavostí ale je, že jedním z vlastníků je Simply Office s.r.o., která velice často figuruje ve strukturách mnoha pochybných firem.

Zdroj: http://r-93.blog.cz/1802/podvodnici-na-internetu

Nutno podotknout, že společnost Simply Office s.r.o. od roku 2012 neuveřejnila ve Sbírce listin jedinou účetní závěrku, což je v rozporu se zákonem.

VIZITKA PODNIKATELE

Podnikatel Lukáš Pollák figuroval, dle Živnostenského rejstříku, v celkem 14 společnostech, zatímco bývalý jednatel firmy, Michal Kábrt, dokonce v 50! To samo o sobě nebudí zrovna důvěru.

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

V současné době nemají podnikatelé záznam v Insolvenčním rejstříku, ale doporučujeme tuto skutečnost průběžně sledovat.

Psalo se

Past na investory: dluhopisy v Česku vydávají firmy bez historie nebo ve ztrátě

Většina z aktuálních emisí dluhopisů na českém trhu je velmi riziková a investoři by si měli dobře promyslet, zda do podobných projektů vloží peníze. Vyplývá to ze srovnání, které zpracoval tým webu Rizikovédluhopisy.cz a který má web Euro.cz exkluzivně k dispozici. Srovnání zahrnuje 19 společností, kterým Česká národní banka od počátku tohoto roku schválila prospekt dluhopisu.

čtěte více
zpět na výpis