#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

Gensys.cz s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Společnost Gensys.cz s.r.o. byla založena roku 2016 podnikatelem Michalem Frčkou, ten je zároveň jejím jednatelem. Základní kapitál činí 10 000 Kč.

Ve Sbírce listin však, kromě zakladatelských dokumentů, nejsou vloženy žádné jiné ekonomické ukazatele (účetní závěrka, popř. výroční zpráva), ač to všem společnostem zapsaným ve veřejném (dříve obchodním) rejstříku ukládá zákon.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin zde.

Společnost emituje dluhopisy s 9% úrokem, splatností 36 měsíců a v hodnotě 25 000 Kč za kus. Celkový objem emise činí 5 000 000 Kč. Dluhopisy lze zakoupit výhradně online.

Navenek není na podnikatelském záměru společnosti nic pochybného – záměr financovat z prodeje dluhopisů výrobu hry a zároveň výchovné pomůcky pro rodiče a děti zní, dokonce, až bohulibě. Webové stránky jsou funkční a poměrně zdařilé. Problém je však neprůhlednosti finančních toků společnosti díky absenci hospodářských výsledků ve Sbírce listin, díky čemuž nemá potenciální investor možnost zjistit, jak si společnost finančně stojí.

Jak upozornil server Investujeme.cz, společnost není zrovna kontaktní: „Na uvedený rozpor záměru dluhopisů a činnosti firmy jsme se dotázali prostřednictvím e-mailu info@gensys.cz uvedeného na webových stránkách společnosti. Od 27. 11. 2018, kdy byl odeslán, nepřišla ze společnosti žádná reakce. I to je podezřelé, zejména u společnosti, která tvrdí, že její podnikání je na internetu postavené.“

Server Investujeme.cz také zjistil, že emitent rozesílal nabídku dluhopisů prostřednictvím e-mailu, který obsahoval sdělení, že dne 30. listopadu 2018 tato nabídka končí a jedná se o poslední možnost dluhopisy zakoupit. K překvapení serveru Investujeme.cz však dne 4. prosince 2018 přišla další e-mailová zpráva, kde emitent opět nabízí dluhopisy… Toto je přímo učebnicová manipulativní, marketingová praktika, kterou rozhodně nepovažujeme za seriózní!

Zdroj: Dluhopisy.gensys.cz

VIZITKA PODNIKATELE

Podnikatel Michal Frčka, jenž disponuje s penězi cizích osob a není schopen dodržovat vlastní zákonné povinnosti, vzbuzuje, přinejmenším, pochybnosti.

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

Pozitivní je, že Frčka na sebe aktuálně nemá psanou žádnou další společnost a není evidován v Insolvenčním rejstříku. V tomto případě se spíše, nežli o podvodné dluhopisy, jedná o mladickou nerozvážnost podnikatele. Domníváme se však, že existuje množství bezpečnějších alternativních způsobů, jak investovat svoje finance a zejména se 100% garancí výnosů i navrácení původního vkladu.

Psalo se

Gensys.cz: Další podezřelé dluhopisy

Dluhopisový trh je zaplaven spoustou dluhopisů vydávaných pochybnými společnostmi. Jedním z dalších podezřelých emitentů je společnost Gensys.cz. Proč její dluhopisy nebrat?

čtěte více
zpět na výpis