#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

GRAND KOIL s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Pražská společnost GRAND KOIL založená v roce 2016 se pojí s osobou podnikatele Miroslava Jirsy, nechvalně proslulého vydáváním rizikových dluhopisů bez ratingu s podivně vysokým výnosem. Jirsa je také aktuálně jejím jednatelem. Společníkem vkladem ve výši 200 000 Kč je britská firma GRAND KOIL GROUP LTD sídlící v Londýně.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

britském obchodním rejstříku jsou společnosti Ilton Trade Ltd. a Grand Koil Europe Ltd. označeny jako „Dissolved“ – rozpuštěny,“ uvádí Petr Zámečník z webu Investujeme.cz

Společnost emitovala dluhopisy s 9% úrokem (emise BEDDING), v nominální hodnotě 10 000 Kč, se splatností 36 měsíců, o počtu 800 ks a objemu 25 mil. Kč.

VIZITKA PODNIKATELE

Miroslav Jirsa jako spolumajitel a jeden z jednatelů stál u konkursu nepojištěné cestovní kanceláře Kvaizbo. Ta vznikla v roce 2000, o rok později již neměla na zaplacení povinného pojištění a přišla o živnostenské oprávnění a v roce 2002 skončila ve ztrátě 29 mil. Kč. Konkurs byl ukončen v roce 2006 pro nedostatek majetku.

Ani trestní rejstřík Miroslava Jirsy není zcela bez poskvrny. „Jirsa byl obviněn z několika trestných činů, mj. z podvodu. Soud mu nakonec udělil podmíněný trest dva roky na pět let a na čtyři roky zákaz činnosti v oboru,“ uvádí server KrachyCestovek.cz.

Do oboru cestovního ruchu se Miroslav Jirsa vrátil v roce 2014 se společností Ilton Travel. „Oficiálně ale za Ilton jedná jiný podnikatel, který „bydlí“ na obecním úřadě, přesto firma dostala koncesi na provozování CK a spolupracují s ní největší hráči v branži,“ popsal „specifikum“ společnosti server KrachyCestovek.cz v prosinci 2014. Cestovní kancelář se záhy v září 2014 přejmenovala na Ilton Trading. Vlastníkem byla (a stále je) „britská“ společnost Ilton Trade Ltd. Miroslava Jirsy.

Zdroj: Investujeme.cz

EMOBILITY, Ecosenior, Senior Trend, Invest2019.cz, Impuls2019.cz, Pohoda2019.cz, Eko2019.cz, RentVision.cz, Petlas CZ, Grand Koil, Direkto, HOPE-STAV, Spice Space to vše jsou projekty či společnosti, které pojí jméno podnikatele Miroslava Jirsy, člověka, na kterého bylo podáno několik trestních oznámení, a který se dokonce octl v exekuci. Jak je možné, že důvěřivým lidem stále nabízí pochybné dluhopisy?

Většina z Jirsových společností navíc nevložila do obchodního rejstříku aktuální účetní závěrku, což je protizákonné!!!

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

Psalo se

Češi nakoupili problémové dluhopisy za miliardy

Vlastní bondy vydávají i problémové firmy bez historie. Umožňují jim to nízké úrokové sazby i chamtivost investorů.

čtěte více

Ecosenior: Podvodné dluhopisy se nevzdávají

Úrokové sazby v bankách se stále nechtějí odlepit od nuly. Zato inflace utěšeně roste. Lidé tak hledají každou příležitost k uložení peněz. A toho využívají podvodníci vydávající bezcenné dluhopisy – tentokráte Ecosenior. Na co dát pozor?

čtěte více

Nabídli vám dluhopisy? Nekupujte zajíce v pytli

Dluhopisy se stávají oblíbeným investičním nástrojem. Nabízí stabilní fixní výnos – a to mnohem vyšší než spořicí účty či termínované vklady. Má to ale háček. Není všechno úrok, co se třpytí.

čtěte více

Podezřelé dluhopisy ve veřejné nabídce

Česká národní banka (ČNB) považuje za veřejnou nabídku investičních nástrojů nabídnutí více než 20 osobám. Podezřelí a podvodní vydavatelé dluhopisů ovšem nabízejí dluhopisy ve velkém. A ČNB je na ně krátká…

čtěte více
zpět na výpis