#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

Grosman & Beinhauer a GB Advisory a.s.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Společnosti GB Advisory a.s. a Grosman & Beinhauer SE  pojí nejen stejné iniciály, ale také osoba jejich jednatele, Petra Grosmana. Patrně jeho otec, Zdeněk Grosman figuroval coby jednatel také ve společnosti ABC Služby s.r.o., která rovněž přestala vyplácet úroky investorům a mluvilo se o ní, dokonce, jako o tunelu. Společníkem vkladem firmy ABC Služby s.r.o. byla v roce 2015 krátce právě společnost GB Advisory a.s…

Společnost GB Advisory a.s. byla založena roku 2007 v Ostravě. Ve své poslední účetní závěrce za rok 2016 firma vykázala vlastní kapitál v hodnotě 1 781 000 Kč, cizí zdroje v hodnotě 5 159 000 Kč a výsledek hospodaření -302 000 Kč. Firma tedy byla ve ztrátě a zjevně předlužená. Účetní závěrku za 2017 firma ve Sbírce listin vůbec nezveřejnila, což je protizákonné. Společnost přitom emitovala dluhopisy původně určené k zafinancování nákupu tříosého CNC centra pro frézování. Emise s názvem GB Advisory 2016 o celkovém objemu 10 mil. Kč byla dostupná na inzertním dluhopisovém portále Dluhopisy.cz. Od 15. listopadu 2018 však emitent přestal vyplácet. Na úrok 8,50 % z nezajištných dluhopisů ve jmenovité hodnotě 25 000 Kč tak investoři čekají marně.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

Společnost Grosman & Beinhauer SE byla založena v prosinci 2015, rovněž v Ostravě. Ve své poslední účetní závěrce za rok 2017 firma vykázala vlastní kapitál v hodnotě -1 203 000 Kč, cizí zdroje v hodnotě 32 107 000 Kč a výsledek hospodaření -4 108 000 Kč. Firma tedy byla rovněž ve ztrátě a zjevně předlužená. Společnost přitom vydala přinejmenším dvě emise dluhopisů Dluhopis Grosman & Beinhauer SE I a Dluhopis Grosman & Beinhauer SE II o celkovém objemu 20 milionů korun! Výnosy z emisí měly být údajně použity na dokončení informačního systému pro obchodování na mezinárodních finančních trzích. Nezajištěné dluhopisy z obou emisí měly nominální hodnotu 50 000 Kč a úrok 9 % p.a. V případě první z emisí emitent nepotvrdil platbu od dubna 2018, v případě druhé od listopadu 2018.

Více na webu inzertního portálu Dluhopisy.cz, přes který byly emise inzerovány:

https://dluhopisy.cz/dluhopisy-grosman-beinhauer-se-i

https://dluhopisy.cz/dluhopisy-grosman-beinhauer-se-ii

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

“Scénář se většinou opakuje. Firmy na specializovaném portálu nabídnou drobným klientům dluhopisy v objemu mezi deseti či dvaceti miliony korun. Investory nalákají na vysoký výnos kolem osmi devíti procent ročně, někdy i více. Jednou z nich je například firma Grosman & Beinhauer (a několik dalších spřízněných se stejným majitelem, jejichž název začíná zkratkou GB), která si od lidí půjčovala miliony na vývoj různých informačních systémů i programů na obchodování na finančních trzích. Některé emise vydala už před několika lety s prospektem, který schválila ČNB, a mnoho z nich i splatila. Jenže loni měla vrátit investorům jistinu dvouletého dluhopisu, klienti ji však dodnes neviděli.”

Zdroj: iDnes.cz
Firma Grosman & Beinhauer SE je, coby plátce DPH, hodnocena jako NESPOLEHLIVÁ viz print screen níže a tento link.

Zdroj: adisreg.mfcr.c

VIZITKA PODNIKATELE

Podnikatel Petr Grosman má na sebe, dle živnostenského rejstříku, psáno bezpočet firem, což samo o sobě nepůsobí příliš důvěryhodně. V případě, že některá z dalších jeho společností emitovala problematické dluhopisy, KONTAKTUJTE NÁS!

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

V současné době nemají ani podnikatel záznam v Insolvenčním rejstříku, ale doporučujeme tuto skutečnost průběžně sledovat.

Psalo se

Tunel jménem ABC Služby s.r.o.

Pokud jste investovali do dluhopisů společnosti ABC Služby s.r.o., čeká Vás nemilé prozření. Podle mnoha dalších investorů se jedná o “tunel” a firmu již řeší hospodářská kriminálka…

čtěte více

Dluhopisy prolezlé prašivinou

Uvolnění regulace spustilo po sedmi letech lavinu. První dvě desítky selhání emitentů dluhopisů vezmou Čechům z kapes až 670 milionů korun.

čtěte více

Českem se šíří nekvalitní dluhopisy

Na trhu dluhopisů přibývají firmy, které si půjčily od drobných investorů peníze na další rozvoj a nyní jim je nechtějí vrátit zpět. MF DNES zdokumentovala případy hned několika firem, které nedostály svým závazkům a úplně přestaly s věřiteli komunikovat. Bude jich ale zřejmě ještě mnohem víc.

čtěte více

Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete

Internetem se šíří nabídka firemních dluhopisů s výnosem 9 % a 10 %. Jedná se ale s největší pravděpodobností o nový podvod typu Ponziho schéma.

čtěte více
zpět na výpis