#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

HOPE-STAV a.s.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Blatenská společnost HOPE-STAV (dříve HOPE Blatná a.s.) založená v roce 1997 se pojí s osobou podnikatele Miroslava Jirsy, nechvalně proslulého vydáváním rizikových dluhopisů bez ratingu s podivně vysokým výnosem (emise Senior Trend a emise Ecosenior). Jirsa má zároveň na Strakonicku aktuálně hlášené trvalé bydliště.

Podle údajů z veřejně dostupných zdrojů ve společnosti postupně figurovala jména Josef Uhlíř, Jan Hořejš, Jaroslav Krameš, Luboš Krameš nebo Dagmar Červenková. Jirsa byl jako jednatel zapsán v březnu 2018. Jediným členem představenstva je aktuálně právě Miroslav Jirsa, zatímco dozorčí radu reprezentuje její jediný člen Pavel Hořejš.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

 

Společnost za své neseriózní jednání obdržela dne 16. října 2019 od ČNB pokutu ve výši 400 000 Kč!!!

Podrobnosti viz tento link.

Zdroj: ČNB

 

Výsledky hospodaření jsou však nevalné:

2006 VH: 54 000 Kč (vlastní kapitál: 1 005 000 Kč, cizí zdroje: 251 000 Kč)

2007 VH: 98 000Kč (vlastní kapitál: 1 080 000 Kč, cizí zdroje: 31 000 Kč)

2008 VH: 18 000 Kč (vlastní kapitál: 1 094 000 Kč, cizí zdroje: 53 000 Kč)

2009 VH: 12 000 Kč (vlastní kapitál: 1 106 000 Kč, cizí zdroje: 500 000 Kč)

2013 VH: 0 Kč (vlastní kapitál: 0 Kč, cizí zdroje: 0 Kč)

2014 VH: 0 Kč (vlastní kapitál: 0 Kč, cizí zdroje: 0 Kč)

2015 VH: 0 Kč (vlastní kapitál: 0 Kč, cizí zdroje: 0 Kč)

… další účetní závěrky nejsou k srpnu 2019 dostupné


Ecosenior

Na renomovaném webu Investujeme.cz se lze o dluhopisech HOPE-STAV dočíst následující:

Poslední inzerovaný dluhopis má název Ecosenior a má údajně sloužit na vývoj elektro skútrů pro seniory a elektro jízdních kol. Je opět vydáván společností Hope-Stav, jejíž poslední účetní závěrka dodaná do Obchodního rejstříku je z roku 2015 – a obsahuje pouze samé nuly (nepočítaje kolonku „základní kapitál“ ve výši 1 mil. Kč, která je snížena v kolonce „výsledek hospodaření minulých let“ o 1 mil. Kč, tudíž výsledné vlastní jmění je 0 Kč).

Dluhopis Ecosenior s nominální hodnotou 25 tis. Kč sice nabízí úročení 9 % ročně. Ovšem je velká pravděpodobnost, že tento výnos zůstane pouze na papíře a nebude investorům vyplacen. A když, tak pouze v prvních letech.,“ uvádí na svém webu Investujeme.cz Petr Zámečník

Senior Trend

Na Investujeme.cz je dále uvedeno:

Dluhopisy Senior Trend na rozdíl od předchozích nabízejí i příběh, na co budou peníze využity. „Naším záměrem je rozšíření činnosti o dovoz, prodej, pronájem a servis elektrických skútrů a vozíků pro seniory a osoby s omezenou mobilitou,“ uvádí na stránkách a doplňuje: „Podstatnou část našich budoucích příjmů bude tvořit pronájem vozíků v turisticky frekventovaných destinacích. Seniorům a mobilně omezeným lidem tato služba umožní snazší dostupnost, plné využití navštívených lokalit a příjemnou relaxaci.

Příběh o využití prostředků a plánovaném navýšení příjmů zvyšuje důvěryhodnost investiční příležitosti. Společnost HOPE – STAV chce získat dle prohlášení na stránkách až 25 mil. Kč prostřednictvím emise 1 000 ks dluhopisů s nominální hodnotou 25 tis. Kč, splatností 36 měsíců a úročením 9 % ročně. Důvěryhodnost emise ovšem snižují další skutečnosti.

První indicií je, že prospekt dluhopisu není schválen Českou národní bankou (ČNB). To sice není povinnost emitenta, ale bez schválení ČNB nesmí být dluhopis ve veřejné nabídce – to např. znamená, že nesmí být nabídnut většímu počtu než 150 drobných investorů. Bohužel v tomto směru zákon o podnikání na kapitálovém trhu obsahuje řadu výjimek, díky nimž lze i bez schválení prospektu dluhopis veřejně nabízet.

Nejčastěji využívanou výjimkou je, že objem protiplnění emise nepřekročí ekvivalent 1 mil. EUR, uvádí JUDr. Lumír Schejbal z advokátní kanceláře Schejbal&Partners. Tato výjimka je s největší pravděpodobností využívána i v tomto případě.

Dluhopisy emise Senior Trend jsou úročeny 9 % ročně a celkový objem emise činí 25 mil. Kč.

VIZITKA PODNIKATELE

Miroslav Jirsa jako spolumajitel a jeden z jednatelů stál u konkursu nepojištěné cestovní kanceláře Kvaizbo. Ta vznikla v roce 2000, o rok později již neměla na zaplacení povinného pojištění a přišla o živnostenské oprávnění a v roce 2002 skončila ve ztrátě 29 mil. Kč. Konkurs byl ukončen v roce 2006 pro nedostatek majetku.

Ani trestní rejstřík Miroslava Jirsy není zcela bez poskvrny. „Jirsa byl obviněn z několika trestných činů, mj. z podvodu. Soud mu nakonec udělil podmíněný trest dva roky na pět let a na čtyři roky zákaz činnosti v oboru,“ uvádí server KrachyCestovek.cz.

Do oboru cestovního ruchu se Miroslav Jirsa vrátil v roce 2014 se společností Ilton Travel. „Oficiálně ale za Ilton jedná jiný podnikatel, který „bydlí“ na obecním úřadě, přesto firma dostala koncesi na provozování CK a spolupracují s ní největší hráči v branži,“ popsal „specifikum“ společnosti server KrachyCestovek.cz v prosinci 2014. Cestovní kancelář se záhy v září 2014 přejmenovala na Ilton Trading. Vlastníkem byla (a stále je) „britská“ společnost Ilton Trade Ltd. Miroslava Jirsy.

Zdroj: Investujeme.cz

EMOBILITY, Ecosenior, Senior Trend, Invest2019.cz, Impuls2019.cz, Pohoda2019.cz, Eko2019.cz, RentVision.cz, Petlas CZ, Grand Koil, Direkto, HOPE-STAV, Spice Space to vše jsou projekty či společnosti, které pojí jméno podnikatele Miroslava Jirsy, člověka, na kterého bylo podáno několik trestních oznámení, a který se dokonce octl v exekuci. Jak je možné, že důvěřivým lidem stále nabízí pochybné dluhopisy?

Většina z Jirsových společností navíc nevložila do obchodního rejstříku aktuální účetní závěrku, což je protizákonné!!!

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

Psalo se

Češi nakoupili problémové dluhopisy za miliardy

Vlastní bondy vydávají i problémové firmy bez historie. Umožňují jim to nízké úrokové sazby i chamtivost investorů.

čtěte více

Ecosenior: Podvodné dluhopisy se nevzdávají

Úrokové sazby v bankách se stále nechtějí odlepit od nuly. Zato inflace utěšeně roste. Lidé tak hledají každou příležitost k uložení peněz. A toho využívají podvodníci vydávající bezcenné dluhopisy – tentokráte Ecosenior. Na co dát pozor?

čtěte více

Senior Trend: Výhodný dluhopis, nebo podvod?

Internetem se šíří inzerce nového firemního dluhopisu Senior Trend. Nabízí vysoký výnos. Firma je ale napojena na osoby a firmy, před kterými Investujeme.cz již dříve varovalo. Jedná se o podvod?

čtěte více

Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete

Internetem se šíří nabídka firemních dluhopisů s výnosem 9 % a 10 %. Jedná se ale s největší pravděpodobností o nový podvod typu Ponziho schéma.

čtěte více
zpět na výpis