#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu

Hypotéky byly pro poradce zlatý důl, část z nich se teď vrhla na toxické dluhopisy, říká analytik

Martin Dočekal sleduje dluhopisovou scénu dlouhodobě a říká, že nastává sezóna krachů. Do rukou retailových klientů dluhopisy prý nepatří.

Českým investičním světem znovu hýbou firemní dluhopisy a debata o nich. Zájem v posledních měsících přitáhly dva prominentní krachy – jednak developera Premiot Group, jednak finanční skupiny Fair Credit. Věřitelé, mezi kterými jsou tisíce drobných investorů i známí podnikatelé, postrádají vysoké stovky milionů. Jedním z lidí, kteří dlouhodobě upozorňují, že zdejší trh je přehřátý a že další kolapsy budou následovat, je investor a analytik Martin Dočekal, který je i vydavatelem odborného serveru Dluhopisář.cz. „Dluhopisy nepatří do rukou běžných retailových investorů,“ říká v rozhovoru pro CzechCrunch.

O tom, že korporátní dluhopisy jsou hodně riziková oblast, se diskutuje už dlouho. A pozornost zesílí vždy, když se objeví velké, mediálně zajímavé byznysové pády. K největším, mnohamiliardovým aférám z minulých let patří mimo jiné bankrot Michala Mičky a jeho skupiny C2H , pád fondu Arca Capital finančníka Pavola Krúpy nebo krach společnosti EMTC podnikatele Tomáše Bárty, který stál i u vzniku Bohemia Energy.

Zdroj: CzechCrunch

zpět na výpis