#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu

Mička vyjednává, jak zalepit nečekanou ztrátu

Hospodářské výsledky retailové části skupiny C2H podnikatele Michala Mičky dělají věřitelům vrásky na čele. Firma C2H Retail Holding zastřešující oděvní značky Pietro Filipi a Kara měla v prvním pololetí ztrátu 117 milionů korun, vyplývá z předběžných neauditovaných čísel, která společnost zveřejnila. Firma dluží majitelům obchodních center. Na konci roku má navíc vyplatit pravidelný výnos držitelům dluhopisů.

„Situaci velmi intenzivně řešíme. Se všemi subjekty, vůči kterým máme závazky, jednáme individuálně a se všemi se snažíme dohodnout,“ sdělil Mička.
Z aktuálních problémů viní společnost dopady mimořádných opatření nařízených vládou kvůli koronavirové pandemii. Ze zveřejněných výsledků je však zřejmé, že firma bojovala se ziskovostí již dříve. Kromě aktuálního prodělku z první poloviny letošního roku před sebou skupina roluje kumulovanou ztrátu 143 milionů korun z minulých let. Za loňský rok měl holding konsolidovanou ztrátu 62 milionů. Tržby skupiny ve výši 895 milionů korun zůstaly 40 milionů pod plánem.

„Důvodem nedosažených tržeb byly především pozdní dodávky kolekce podzim/ zima značky Pietro Filipi, způsobené zvýšenou potřebou provozního financování v létě 2019 na značky Pietro Filipi a Kara. Společnost C2H vycítila příležitost a zaměřila se především na financování značky Kara, což vedlo k realizaci nejvyšších tržeb společnosti za posledních 15 let. Nicméně pozdní zavážky kolekce Pietro Filipi způsobily, že zboží se dostalo na prodejny později a část zboží byla prodávána ve slevách,“ uvedla firma při zveřejnění výsledků.

Celkové dluhy C2H šplhají podle údajů samotného koncernu do vyšších stovek milionů korun. Největší díl připadá na dluhopisy. Na konci letošního roku mají jejich držitelé dostat podle finančního plánu pravidelnou výplatu výnosu. Mezi dalšími věřiteli holdingu jsou majitelé obchodních center, kterým Mička dluží nájemné. Aby zabránil zajištění svého zboží ze strany center, nechal ho byznysmen nedávno stáhnout z prodejen do skladu.

To vyvolalo ostrou reakci například skupiny CPI miliardáře Radovana Vítka. Mičkovi pohrozila právními kroky. Potíže měla společnost C2H rovněž s hrazením nájemného za sklad v pražských Horních Počernicích.Majitel značek Pietro Filipi a Kara není jedinou tuzemskou oděvní firmou, která se letos dostala do potíží. Od konce srpna je v režimu mimořádné ochrany před věřiteli výrobce pánských oděvů Blažek.

Zdroj: E15

zpět na výpis