#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

Petlas CZ s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Pražská společnost PETLAS CZ (dříve KEATTINGO s.r.o.) založená v roce 2013 se pojí s osobou podnikatele Miroslav Jirsy, nechvalně proslulého vydáváním rizikových dluhopisů bez ratingu s podivně vysokým výnosem a nabízí dluhopisy s názvem E-mobility, Eko2019, Petlas CZ nebo Rent Vision.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

Podle údajů z veřejně dostupných zdrojů ve společnosti postupně figurovala jména Markéta Myslivcová, Jiří Klásek a britská společnost ILTON TRADE LTD se sídlem v Manchesteru. Jirsa byl jako jednatel zapsán v srpnu 2015. Společníkem vkladem ve výši 200 000 Kč je od roku 2018 britská firma GRAND KOIL GROUP LTD sídlící v Londýně.

Petlas CZ je vlastněna společností Ilton Trade Ltd. se sídlem v Manchesteru ve Velké Británii. Tato firma je vlastníkem i dalších společností v České republice. Za pozornost stojí především Ilton s.r.o., která je toho času v konkurzu. Dluží více než 12 mil. Kč a její majetek podle odhadu dosahuje částky 277 833,34 Kč. Věřitelé v tomto případě budou mít zřejmě smůlu a moc velkou část pohledávek nedostanou zpět,“ uvádí Petr Zámečník na webu Investujeme.cz

britském obchodním rejstříku jsou společnosti Ilton Trade Ltd. a Grand Koil Europe Ltd. označeny jako „Dissolved“ – rozpuštěny,“ dodává Zámečník.

Pravděpodobně ze stejné dílny, byť pod hlavičkou jiné společnosti s jiným jednatelem, je obdobná nabídka druhé emise dluhopisu E-Mobility od společnosti Petlas CZ s.r.o. Jediný rozdíl je, že na rozdíl od Direct Profit vytváří příběh, na který mají být prostředky použité. A nabízí kulatou úrokovou sazbu 9 %,“ upřesňuje Zámečník na Investujeme.cz.

Společnost vydala min. čtyři emise dluhopisů. Jednak emisi Petlas CZ o celkovém objemu 12,5 mil. Kč, dále emisi E-Mobilityo celkovm objemu 25 mil. Kč (nominální hodnota 25 000 Kč, počet 500 ks, splatnost 36 měsíců); obě s 9% výnosem.

Další emisí je Rent Vision 10% výnosem, splatností 2. 10. 2022 o nominální hodnotě 50 tis. Kč

A konečně zde máme emisi Eko2019, jejíž webové stránky jsou již nefunkční…

 

Společnost za své neseriózní jednání obdržela dne 16. října 2019 od ČNB pokutu ve výši 400 000 Kč!!!

Podrobnosti viz tento link.

Zdroj: ČNB

 


Alarmující je, že společnost Fichtner Investment Advisor výslovně NEDOPORUČILA zařadit dluhopisy E-mobility do portfolia klientů Fichtner viz tento dokument.

Tady je jejich vyjádření k věci ze dne 9. 1. 2017:

Závěr: “Do dluhopisů E-mobility 2018 nedoporučujeme našim klientům investovat. Dluhopisy nesplňují naše požadavky na wealth protection přístup. Dluhopisy emituje společnost bez ratingu, která o sobě nezveřejňuje účetní informace. Na stránkách společnosti ani na stránkách www.justice.cz není uveden vlastní kapitál společnosti. Velikost emise je velice malá. Místo investice do dluhopisů jednotlivých firem doporučujeme investovat do dluhopisových fondů. Investicí do dluhopisových fondů jsme schopni koupit diverzifikované dluhopisové portfolio.”

Zdroj: Cms.Backend.efrank.cz

Firma Petlas CZ je coby plátce DPH hodnocena jako NESPOLEHLIVÁ viz print screen níže a tento link.

Zdroj: Adisreg.mfcr.cz

VIZITKA PODNIKATELE

Miroslav Jirsa jako spolumajitel a jeden z jednatelů stál u konkursu nepojištěné cestovní kanceláře Kvaizbo. Ta vznikla v roce 2000, o rok později již neměla na zaplacení povinného pojištění a přišla o živnostenské oprávnění a v roce 2002 skončila ve ztrátě 29 mil. Kč. Konkurs byl ukončen v roce 2006 pro nedostatek majetku.

Ani trestní rejstřík Miroslava Jirsy není zcela bez poskvrny. „Jirsa byl obviněn z několika trestných činů, mj. z podvodu. Soud mu nakonec udělil podmíněný trest dva roky na pět let a na čtyři roky zákaz činnosti v oboru,“ uvádí server KrachyCestovek.cz.

Do oboru cestovního ruchu se Miroslav Jirsa vrátil v roce 2014 se společností Ilton Travel. „Oficiálně ale za Ilton jedná jiný podnikatel, který „bydlí“ na obecním úřadě, přesto firma dostala koncesi na provozování CK a spolupracují s ní největší hráči v branži,“ popsal „specifikum“ společnosti server KrachyCestovek.cz v prosinci 2014. Cestovní kancelář se záhy v září 2014 přejmenovala na Ilton Trading. Vlastníkem byla (a stále je) „britská“ společnost Ilton Trade Ltd. Miroslava Jirsy.

Zdroj: Investujeme.cz

EMOBILITY, Ecosenior, Senior Trend, Invest2019.cz, Impuls2019.cz, Pohoda2019.cz, Eko2019.cz, RentVision.cz, Petlas CZ, Grand Koil, Direkto, HOPE-STAV, Spice Space to vše jsou projekty či společnosti, které pojí jméno podnikatele Miroslava Jirsy, člověka, na kterého bylo podáno několik trestních oznámení, a který se dokonce octl v exekuci. Jak je možné, že důvěřivým lidem stále nabízí pochybné dluhopisy?

Většina z Jirsových společností navíc nevložila do obchodního rejstříku aktuální účetní závěrku, což je protizákonné!!!

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

Psalo se

Češi nakoupili problémové dluhopisy za miliardy

Vlastní bondy vydávají i problémové firmy bez historie. Umožňují jim to nízké úrokové sazby i chamtivost investorů.

čtěte více

Ecosenior: Podvodné dluhopisy se nevzdávají

Úrokové sazby v bankách se stále nechtějí odlepit od nuly. Zato inflace utěšeně roste. Lidé tak hledají každou příležitost k uložení peněz. A toho využívají podvodníci vydávající bezcenné dluhopisy – tentokráte Ecosenior. Na co dát pozor?

čtěte více

Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete

Internetem se šíří nabídka firemních dluhopisů s výnosem 9 % a 10 %. Jedná se ale s největší pravděpodobností o nový podvod typu Ponziho schéma.

čtěte více

Nabídli vám dluhopisy? Nekupujte zajíce v pytli

Dluhopisy se stávají oblíbeným investičním nástrojem. Nabízí stabilní fixní výnos – a to mnohem vyšší než spořicí účty či termínované vklady. Má to ale háček. Není všechno úrok, co se třpytí.

čtěte více

Investory trápí problémové bondy za téměř 750 milionů

Objem dluhopisových emisí, u kterých dlužník buď vůbec nesplácí, anebo přinejmenším nevyplácí investorům domluvený úrok, se podle veřejně dostupných zdrojů povážlivě blíží psychologické hranici tři čtvrtě miliardy korun.

čtěte více
zpět na výpis