#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

Prago Investment a.s.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Společnost Prago Investment a.s. zapsaná do Obchodního rejstříku v roce 2016, má aktuálně jediného akcionáře, podnikatele Martina Šťávu. V minulosti mezi akcionáře patřili společnosti MDTRADE EU, Profispolečnost Praha, zatímco funkci statutárního ředitele vykonával Michal Koman.

Společnost ke konci září 2019 není vedena v Insolvenčním rejstříku. Podle Sbírky listin však společnost nezveřejnila ani jednu účetní závěrku, což je v rozporu se zákonem.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

Společnost v roce 2016 vydala, přinejmenším, dvě emise nezajištěných dluhopisů, které inzerovala prostřednictvím portálu Dluhopisy.cz Úročeny byly 5,7 % a 8,1 %. Účelem emise bylo financování rekonstrukce hotelu v Peci pod Sněžkou. Celkový objem obou emisí činil 27 milionů, přičemž jmenovitá hodnota výše úročené emise byla 100 000 Kč, zatímco u emise s 5,7% úrokem to bylo 50 000 Kč. Od května loňského roku však společnost nesplácí.

VIZITKA PODNIKATELE

Podnikatel Martin Šťáva ročník 1989 má na sobě v Živnostenském rejstříku psáno na 11 společností. To je, vzhledem k jeho věku, velmi zvláštní. Z toho jedna společnost – MDTRADE EU, která dříve patřila mezi akcionáře Prago Investment, je v likvidaci.

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

V současné době nemá podnikatel záznam v Insolvenčním rejstříku, ale doporučujeme tuto skutečnost průběžně sledovat.

Psalo se

Dluhopisy prolezlé prašivinou

Uvolnění regulace spustilo po sedmi letech lavinu. První dvě desítky selhání emitentů dluhopisů vezmou Čechům z kapes až 670 milionů korun.

čtěte více
zpět na výpis