#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

SEDMA Praha s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Společnost SEDMA Praha s.r.o. vznikla v Praze roku 1991. Za dobu její existence se zde vystřídalo několik jednatelů, od Jana Schmidta, Petra Hartla, Jana Hadrbolce, přes Josefa Loučíma, až po stávajícího ředitele, Václava Hnáta. Ve firmě působilo také bezpočet společníků. Základní kapitál je, dle Sbírky listin, stanoven na 140 000 Kč.

Firma emitovala nezajištěné dluhopisy s 9,1% úrokem, o nominální hodnotě 50 tis. Kč a v celkovém objemu 22 mil. Kč. Od srpna 2018 emitent přestal splácet.

Za celou dobu své existence společnost neuveřejnila jedinou účetní závěrku, což je v rozporu se zákonem.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

Ke dni 1. dubna 2019 bylo se společností zahájeno insolvenční řízení, do kterého bylo dosud přihlášeno celkem 73 pohledávek. Dne 30. května byl na majetek dlužníka prohlášen konkurs, který stále probíhá.

Odkaz na Insolvenční rejstřík zde.

VIZITKA PODNIKATELE

Aktuální jednatel, Václav Hnát, má na sebe v Živnostenském rejstříku psanou jedinou společnost a tou je právě SEDMA Praha.

Podnikatel údajně předpokládal uzavření smlouvy o prodeji 49% podílu ve společnosti Sociální centrum Vrát s.r.o. v hodnotě téměř 9 mil. Kč. Firma SEDMA Praha je zde společníkem vkladem. „Z výnosu prodeje a další činnosti bychom byli schopni dostát všem svým splatným i nesplatným závazkům. Právě v důsledku zahájení insolvenčního řízení však budoucí kupující změnil své rozhodnutí a smlouvu odmítnul uzavřít.

Lze jen spekulovat, do jaké míry se jedná o skutečnost a do jaké o výmluvu na vlastní platební neschopnost.

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

V současné době nemá podnikatel záznam v Insolvenčním rejstříku, ale doporučujeme tuto skutečnost průběžně sledovat.

Psalo se

Dluhopisový gigant EMTC: Na hraně možností

Investování do dluhopisů vyvolává značné spekulace. Přispěla k tomu nejen nedostatečná legislativa, ale také krachy několika dluhopisových emitentů jako například Zoot, Triload Invest nebo SEDMA Praha.

čtěte více
zpět na výpis