#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

Spice Space s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Pražská společnost Spice Space s.r.o. založená v roce 2016 je podezřelá už tím, že za celé 3 roky od svého založení nevykázala reálné hospodářské výsledky. Účetní závěrky za rok 2016 a 2017 vložila společnost, resp. její jednatel, do Sbírky listin s několikaletým zpožděním v březnu 2019. Zákon přitom ukládá firmám zveřejňovat účetní závěrky každoročně. Žádné relevantní informace se však potenciální investor nedočte – krom základního kapitálu v hodnotě 2,5 mil. korun nevykazuje firma žádnou činnost a opakovaně uvádí nulový hospodářský výsledek. Aktuálním jednatelem společnosti je Lukáš Krameš, který už dříve figuroval také v nechvalně proslulé společnosti Direkto s.r.o. Miroslava Jirsy, který byl pravomocně odsouzen za podvod v souvislosti s cestovní kanceláří, kterou dříve provozoval a nyní je na něj podáno několik trestních oznámení kvůli nesplaceným dluhopisům.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

Jak uvádí server Rizikovedluhopisy.cz ve svém článku:

Vydávání dluhopisů na „bílého koně“, Lukáše Krameše, je pro Jirsu nutností. Za pokračování v trestné činnosti by mu totiž mohlo hrozit vzetí do vazby.“

„Stejný modus operandi spočívající v masové inzerci prostřednictvím placené online reklamy a nevyžádaných e-mailový nabídkách, se týkal také další z Jirsových společností, HOPE-STAV a.s., která vydala emise Senior Trend a Ecosenior. První z nich rovněž nebyla investorům splacena. U druhé to lze do budoucna předpokládat. V této společnosti, pro změnu, figurovaly osoby Luboš Krameš a Jaroslav Krameš. Spojitost s jednatelem společnosti Spice Space s.r.o. je tedy opět více než zjevná. Dokonce by se již dalo hovořit o organizované trestné činnosti…“

„Pokud již vlastníte dluhopisy Invest2019, doporučujeme neprodleně podat trestní oznámení, kde zdůrazníte výše popsané skutečnosti a zároveň podnět na Česku národní banku viz formulář zde. Platí totiž, že ČNB dohlíží nad dodržováním pravidel ochrany spotřebitele na finančním trhu, kam spadají také obchodníci s cennými papíry. U smluv uzavřených na dálku (např. prostřednictvím internetu) má navíc spotřebitel právo od nich do 14 dnů bez udání důvodů odstoupit viz tento odkaz.“

Firma Spice Space s.r.o. začátkem roku emitovala dluhopisy www.invest2019.cz a www.pohoda2019.cz, které se od sebe lišily pouze výší úroku, kdy v prvním případě to bylo 9 % a ve druhém 12 %. Předpokládaný objem obou emisí činil 5 000 000 Kč se splatností 36 měsíců. Dluhopisy byly emitovány v nominální hodnotě 25 000 Kč. Po pár měsicích však veškeré relevantní informace z obou webů zmizely a zůstal pouze kontaktní formulář. Ani na jednom z webů navíc nebyl uveden podrobnější business plán, jenom obecné fráze typu „finanční zdroje získané prodejem této emise slouží k realizaci nových ekonomicky atraktivních aktivit“!!!

Obdobně na tom je také emise Eko2019.cz společnosti Petlas CZ. Na webu shodného rukopisu zůstaly také už pouze jen kontaktní údaje na společnost. Zbytek relevantních informací, včetně emisních podmínek, zmizel neznámo kam. Stále funkční je však stránka www.impuls2019.cz, která nabízí dluhopisy firmy Direkto s.r.o. Je však otázkou času, kdy i tato stránka přestane, znenadání, fungovat a zůstane pouze kontaktní formulář. Investory proto důrazně varujeme!!!

VIZITKA PODNIKATELE

Miroslav Jirsa jako spolumajitel a jeden z jednatelů stál u konkursu nepojištěné cestovní kanceláře Kvaizbo. Ta vznikla v roce 2000, o rok později již neměla na zaplacení povinného pojištění a přišla o živnostenské oprávnění a v roce 2002 skončila ve ztrátě 29 mil. Kč. Konkurs byl ukončen v roce 2006 pro nedostatek majetku.

Ani trestní rejstřík Miroslava Jirsy není zcela bez poskvrny. „Jirsa byl obviněn z několika trestných činů, mj. z podvodu. Soud mu nakonec udělil podmíněný trest dva roky na pět let a na čtyři roky zákaz činnosti v oboru,“ uvádí server KrachyCestovek.cz.

Do oboru cestovního ruchu se Miroslav Jirsa vrátil v roce 2014 se společností Ilton Travel. „Oficiálně ale za Ilton jedná jiný podnikatel, který „bydlí“ na obecním úřadě, přesto firma dostala koncesi na provozování CK a spolupracují s ní největší hráči v branži,“ popsal „specifikum“ společnosti server KrachyCestovek.cz v prosinci 2014. Cestovní kancelář se záhy v září 2014 přejmenovala na Ilton Trading. Vlastníkem byla (a stále je) „britská“ společnost Ilton Trade Ltd. Miroslava Jirsy.

Zdroj: Investujeme.cz

EMOBILITY, Ecosenior, Senior Trend, Invest2019.cz, Impuls2019.cz, Pohoda2019.cz, Eko2019.cz, RentVision.cz, Petlas CZ, Grand Koil, Direkto, HOPE-STAV, Spice Space to vše jsou projekty či společnosti, které pojí jméno podnikatele Miroslava Jirsy, člověka, na kterého bylo podáno několik trestních oznámení, a který se dokonce octl v exekuci. Jak je možné, že důvěřivým lidem stále nabízí pochybné dluhopisy?

Většina z Jirsových společností navíc nevložila do obchodního rejstříku aktuální účetní závěrku, což je protizákonné!!! Firma Spice Space s.r.o. sice vloženu účetní závěrku z roku 2017 má, ale ta, vyjma základního kapitálu 2,5 mil. Kč obsahuje pouze prázdné kolonky, jako by firma nevykazovala žádnou činnost!!!

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

Psalo se

Ecosenior: Podvodné dluhopisy se nevzdávají

Úrokové sazby v bankách se stále nechtějí odlepit od nuly. Zato inflace utěšeně roste. Lidé tak hledají každou příležitost k uložení peněz. A toho využívají podvodníci vydávající bezcenné dluhopisy – tentokráte Ecosenior. Na co dát pozor?

čtěte více

Dluhopisy přes telefon? Nenechte se napálit

S novou unikátní příležitostí jak výhodně investovat přicházejí finanční poradci po telefonu. Za dluhopisy zaplatíe tisíce, výnosy však budou nulové.

čtěte více

Pozor na dluhopisy Invest2019, můžete přijít o vše!

Internet zaplavily další prašivé dluhopisy. Tentokrát se jedná o emisi Invest2019 vydanou firmou Spice Space s.r.o. Cenné papíry s 9% výnosem lze jednoduše objednat prostřednictvím www.invest2019.cz. Na webu plném překlepů je možné se dočíst, že „finanční zdroje získané prodejem této emise slouží k realizaci nových ekonomicky atraktivních aktivit“. Tedy žádný blíže specifikovaný podnikatelský plán, žádné ručení, dluhopisy v nominální hodnotě 25 000 Kč si zde můžete zakoupit obdobně jako ponožky a doufat, že se Vám investice třeba jednou vrátí…

čtěte více

Nabídli vám dluhopisy? Nekupujte zajíce v pytli

Dluhopisy se stávají oblíbeným investičním nástrojem. Nabízí stabilní fixní výnos – a to mnohem vyšší než spořicí účty či termínované vklady. Má to ale háček. Není všechno úrok, co se třpytí.

čtěte více

Investovali jste do emise Impuls2019? Mějte se na pozoru!

Internet zaplavila série dalších podivných dluhopisových emisí, které lákají na dvouciferný výnos a „jistou a transparentní investici nezávislou na výkyvech trhu“. Už na první pohled je ale patrné, že transparentní tato investice rozhodně není a o její návratnosti lze vcelku oprávněně pochybovat. Jedná se totiž o bondy ze série xxx2019, které vykazují všechny znaky prašivých dluhopisů.

čtěte více
zpět na výpis