#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

Spice Space s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Pražská společnost Spice Space s.r.o. založená v roce 2016 nemá, od svého založení, ve Sbírce listin jedinou účetní závěrku, což je samo o sobě protizákonné! Aktuálním jednatelem společnosti je Lukáš Krameš, který už dříve figuroval také v nechvalně proslulé společnosti Direkto s.r.o. Miroslava Jirsy, který byl pravomocně odsouzen za podvod v souvislosti s cestovní kanceláří, kterou dříve provozoval a nyní je na něj podáno několik trestních oznámení kvůli nesplaceným dluhopisům.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin portálu Justice.cz zde.

Jak uvádí server Rizikovedluhopisy.cz ve svém článku:

Vydávání dluhopisů na „bílého koně“, Lukáše Krameše, je pro Jirsu nutností. Za pokračování v trestné činnosti by mu totiž mohlo hrozit vzetí do vazby.“

„Stejný modus operandi spočívající v masové inzerci prostřednictvím placené online reklamy a nevyžádaných e-mailový nabídkách, se týkal také další z Jirsových společností, HOPE-STAV a.s., která vydala emise Senior Trend a Ecosenior. První z nich rovněž nebyla investorům splacena. U druhé to lze do budoucna předpokládat. V této společnosti, pro změnu, figurovaly osoby Luboš Krameš a Jaroslav Krameš. Spojitost s jednatelem společnosti Spice Space s.r.o. je tedy opět více než zjevná. Dokonce by se již dalo hovořit o organizované trestné činnosti…“

„Pokud již vlastníte dluhopisy Invest2019, doporučujeme neprodleně podat trestní oznámení, kde zdůrazníte výše popsané skutečnosti a zároveň podnět na Česku národní banku viz formulář zde. Platí totiž, že ČNB dohlíží nad dodržováním pravidel ochrany spotřebitele na finančním trhu, kam spadají také obchodníci s cennými papíry. U smluv uzavřených na dálku (např. prostřednictvím internetu) má navíc spotřebitel právo od nich do 14 dnů bez udání důvodů odstoupit viz tento odkaz.“

Firma Spice Space s.r.o. emituje dluhopisy www.invest2019.cz a www.pohoda2019.cz, které se od sebe liší pouze výší úroku, kdy v prvním případě je to 9 % a ve druhém 12 %. Předpokládaný objem obou emisí je 5 000 000 Kč se splatností 36 měsíců. Dluhopisy jsou emitovány v nominální hodnotě 25 000 Kč.

Ani na jednom webu není zveřejněn žádný podrobnější business plán, jenom obecné fráze typu „finanční zdroje získané prodejem této emise slouží k realizaci nových ekonomicky atraktivních aktivit“!!!

VIZITKA PODNIKATELE

Miroslav Jirsa jako spolumajitel a jeden z jednatelů stál u konkursu nepojištěné cestovní kanceláře Kvaizbo. Ta vznikla v roce 2000, o rok později již neměla na zaplacení povinného pojištění a přišla o živnostenské oprávnění a v roce 2002 skončila ve ztrátě 29 mil. Kč. Konkurs byl ukončen v roce 2006 pro nedostatek majetku.

Ani trestní rejstřík Miroslava Jirsy není zcela bez poskvrny. „Jirsa byl obviněn z několika trestných činů, mj. z podvodu. Soud mu nakonec udělil podmíněný trest dva roky na pět let a na čtyři roky zákaz činnosti v oboru,“ uvádí server KrachyCestovek.cz.

Do oboru cestovního ruchu se Miroslav Jirsa vrátil v roce 2014 se společností Ilton Travel. „Oficiálně ale za Ilton jedná jiný podnikatel, který „bydlí“ na obecním úřadě, přesto firma dostala koncesi na provozování CK a spolupracují s ní největší hráči v branži,“ popsal „specifikum“ společnosti server KrachyCestovek.cz v prosinci 2014. Cestovní kancelář se záhy v září 2014 přejmenovala na Ilton Trading. Vlastníkem byla (a stále je) „britská“ společnost Ilton Trade Ltd. Miroslava Jirsy.

Zdroj: Investujeme.cz

EMOBILITY, Ecosenior, Senior Trend, Petlas CZ, Grand Koil, Direkto, HOPE-STAV to vše jsou projekty či společnosti, které pojí jméno podnikatele Miroslava Jirsy, člověka, na kterého bylo podáno několik trestních oznámení, a který se dokonce octl v exekuci. Jak je možné, že důvěřivým lidem stále nabízí pochybné dluhopisy?

Odkaz na Živnostenský rejstřík zde.

Až na společnost HOPE-STAV a.s. nevložila ani jedna z Jirsových společností do obchodního rejstříků své ekonomické ukazatele, tedy účetní závěrky či výroční zprávy, přičemž webové stránky společností jsou nefunkční.

Psalo se

Ecosenior: Podvodné dluhopisy se nevzdávají

Úrokové sazby v bankách se stále nechtějí odlepit od nuly. Zato inflace utěšeně roste. Lidé tak hledají každou příležitost k uložení peněz. A toho využívají podvodníci vydávající bezcenné dluhopisy – tentokráte Ecosenior. Na co dát pozor?

čtěte více

Dluhopisy přes telefon? Nenechte se napálit

S novou unikátní příležitostí jak výhodně investovat přicházejí finanční poradci po telefonu. Za dluhopisy zaplatíe tisíce, výnosy však budou nulové.

čtěte více

Pozor na dluhopisy Invest2019, můžete přijít o vše!

Internet zaplavily další prašivé dluhopisy. Tentokrát se jedná o emisi Invest2019 vydanou firmou Spice Space s.r.o. Cenné papíry s 9% výnosem lze jednoduše objednat prostřednictvím www.invest2019.cz. Na webu plném překlepů je možné se dočíst, že „finanční zdroje získané prodejem této emise slouží k realizaci nových ekonomicky atraktivních aktivit“. Tedy žádný blíže specifikovaný podnikatelský plán, žádné ručení, dluhopisy v nominální hodnotě 25 000 Kč si zde můžete zakoupit obdobně jako ponožky a doufat, že se Vám investice třeba jednou vrátí…

čtěte více

Nabídli vám dluhopisy? Nekupujte zajíce v pytli

Dluhopisy se stávají oblíbeným investičním nástrojem. Nabízí stabilní fixní výnos – a to mnohem vyšší než spořicí účty či termínované vklady. Má to ale háček. Není všechno úrok, co se třpytí.

čtěte více
zpět na výpis