#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu
Název společnosti

Sponge Factory Czech s.r.o.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Společnost Sponge Factory Czech s.r.o. byla založena v listopadu r. 2017. Firma od počátku své existence několikrát změnila jednatele (figurovali zde postupně Richard Burgert, Michal Kovařík a nyní Andrejs Jeremejevs). Společníkem vkladem byla v období listopad 2017 až leden 2019 firma Interceptis s.r.o. se 100% podílem a následně, v období leden 2019 až únor 2019, také firma Sponge s.r.o. rovněž se 100% podílem.

„Firma Sponge Factory Czech s.r.o. emitovala v roce 2018 dvouleté dluhopisy ve jmenovité hodnotě 25 tis. Kč a o celkovém objemu 20 mil. Kč. Výnos 9,9 % p.a. měl být vyplácen dvakrát ročně. První výplata v srpnu 2018 proběhla bez problému, ale na další splatnou 1. února 2019 zatím investoři stále čekají stejně jako na oznámení o svolání schůze vlastníků dluhopisů,“ z článku serveru MoneyMag.

Webové stránky společnosti: www.sponge-factory-czech.cz

Zarážející je přitom časový sled událostí, které ukazují na jasnou účelovost, jež zřejmě vyústila ve vyvedení finančních prostředků ze společnosti. Dle webu Dluhopisy.cz, přes který společnost veřejně tyto cenné papíry nabízela, začala dluhopisy emitovat v únoru 2018, tedy jen pár měsíců po svém vzniku, přičemž výnos splatný 1. 2. 2019 již investorům nevyplatila a dne 13. 2. 2019 došlo ke změně jednatele, kterým je nyní osoba lotyšské národnosti trvale žijící v Lotyšsku…

Do Sbírky listin byla v roce 2018 vložena pouze jedna jediná účetní závěrka za rok 2017, kde je uveden základní kapitál 100 000 Kč a celkové závazky ve výši 200 000 Kč. Vlastní kapitál společnosti v té době činil pouhých 88 000 Kč.

Odkaz na Veřejný rejstřík a Sbírku listin zde.

Dle Insolvenčního rejstříku ke dni 27. 8. 2019 nebyl proti společnosti dosud podán návrh na insolvenci.

Pokud patříte mezi ty, kterým společnost nevyplatila přislíbené úroky a máte podezření, že jednatel společnosti použil Vámi investované prostředky k jinému než deklarovanému účelu, obraťte se na Policii ČR. Jedná se totiž pravděpodobně o podvod!!!

Emitent svého času prodával dluhopisy prostřednictvím webu Dluhopisy.cz, což svědčí o tom, že rozhodně ne všechny společnosti, které na tomto webu dluhopisy nabízejí, jsou seriózní!!!

“Vyzýváme všechny držitele dluhopisů firmy Sponge Factory Czech I. , kteří mají zájem o společný postup při řešení nastalé situace, aby se ozvali na e-mail arkanek@email.cz, kde obdrží další informace, jak postupovat”.

VIZITKA PODNIKATELE

Podnikatel Andrejs Jeremejevs má na sebe v Živnostenském rejstříku napsanou pouze společnost Sponge Factory Czech. V jiných podnikatelských subjektech k srpnu 2019 nefiguruje. Podnikatelé Richard Burgert (nar. 14. 4. 1968) a Michal Kovařík (nar. 26. 4. 1986) mají na sebe v Živnostenském rejstříku napsáno podezřele hodně firem, z nichž mnohé skončily v likvidaci…

Dle Insolvenčního rejstříku nebyl, ke dni aktualizace tohoto příspěvku, vůči žádnému z jednatelů podán návrh na insolvenci.

Psalo se

Další černá díra na peníze. Investoři mohou přijít o miliony!

Trh s rizikovými korporátními dluhopisy se v posledních měsících doslova otřásá v základech. Po kauzách společností iConsulting 4 Companie a Triload se v dluhopisové pasti octli také investoři společnosti Sponge Factory Czech. Firma přestala vyplácet výnosy, komunikovat s investory a dle nejnovějších zpráv byla, bez jejich vědomí, prodána do Lotyšska. Investoři tak mohou přijít o miliony!

čtěte více

Maurice Bohemia a Sponge Factory Czech: Nevyplacené úroky z firemních dluhopisů a vykutálený jednatel

Není to tak dávno, kdy server Rizikovedluhopisy.cz informoval o kauze společnosti Sponge Factory Czech, která přestala vyplácet svým dluhopisovým investorům. Firma zcela náhle změnila osobu jednatele i majitele a ten původní, Richard Burgert, přestal s investory komunikovat.

čtěte více
zpět na výpis