#Dluhopisový rádce

Radíme lidem, komu nenaletět!
Menu

Úpadek „dluhopisového mága“. Soud zahájil insolvenční řízení s majitelem EMTC Bártou

Městský soud v Praze uznal podání insolvenčního návrhu proti majiteli a šéfovi skupiny EMTC Tomášovi Bártovi a zahájil tak s ním insolvenčním řízení. Skupina věřitelů si nárokuje téměř 30 milionů korun. Soud se nyní bude také zabývat možným úpadkem Bárty a vyhlášení konkurzu na jeho majetek. Skupina EMTC uvedla, že dokončuje jednání se strategickým partnerem.

Jak uvedl server Rizikovedluhopisy, jde o třetí insolvenční řízení vedené proti Bártovi. EMTC v srpnu oznámila neschopnost dál vyplácet úroky a jistiny dluhopisů, které vydala v hodnotě přes 680 milionů korun. Začátkem září slíbila, že do šesti týdnů přijde s návrhem řeším situace, což ale nedodržela.

EMTC písemně informovala majitele dluhopisů v pátek 11. října, že se nachází ve finální fázi jednání se strategickým partnerem, který má skupině pomoci s její restrukturalizací. Jméno partnera EMTC sdělí po uzavření spolupráce.

O finančním zdraví EMTC se spekulovalo delší dobu v souvislosti s výsledky hospodaření. Podle účetní závěrky z června 2018 vykázala EMTC ztrátu téměř 70 milionů korun.

Bárta ztrátu opakovaně vysvětloval plánovaným zadlužením v rámci investičního rozvoje softwarového projektu Lipa Learning. Nyní EMTC informovala majitele dluhopisů o tom, že přistoupila k výraznému snížení nákladů celé skupiny za současného zajištění provozu a rozvoje projektu Lipa Land tak, aby si projekt zachoval svoji hodnotu a kvalitu.

Zdroj: E15.cz

zpět na výpis